KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14534453
nr 1453 4453
Jozef Hecht
(1891-1951), Polen
Etsningar, "Animaux gravés au Burin". Signerade. Mapp med 11 st oramade lösa blad. Bladets mått: 30x40 cm
Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:54:47
4.000 kr
4.200 kr
5.200 kr
5.200 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.800 kr
Jozef Hecht
Läs mer om Jozef Hecht